Powiatowy konkurs o krajach anglojęzycznych dla szkół gimnazjalnych

Pięcioro uczniów naszej szkoły: Klaudia Szymczak, Aleksandra Kaffke, Karolina Sikora, Paulina Dominiak i Natalia Wieczorek pod opieką nauczycielki języka angielskiego pani Agaty Błaszczak wzięło udział w konkursie wiedzy
o krajach anglojęzycznych, który odbył się 26 marca 2015 r. w Zespole Szkół Morskich. Uczniowie musieli wykazać się znajomością tytułów filmów
w oryginale, przysłów angielskich, symboli narodowych, sentencji znanych osób, nazw i położenia stanów Ameryki oraz przedstawiali słynne postacie. Nasz zespół  wybrał prezydenta Abrahama Lincolna, którego zaprezentowała Aleksandra Kaffke. Uczniowie zdobyli III miejsce, otrzymali dyplomy
i nagrody, ale nie to było dla nich najważniejsze. Dzięki  konkursowi wykazali się umiejętnościami językowymi i skonfrontowali je z uczniami innych gimnazjów w powiecie. Atmosfera panująca na konkursie była pełna  entuzjazmu, radości i zabawy. Planujemy za rok wziąć udział w tym konkursie
i tym razem wygrać.

Agata Błaszczak

 

DSC_0189DSC_0175DSC_0178