Reprezentacja Miejskiego Gimnazjum okazała się najlepsza w powiecie w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej – tak uznała komisja konkursowa, która 21 kwietnia br. zorganizowała w Zespole Szkół Morskich w Darłowie Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

W zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Sławnie eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu BRD wzięli udział uczniowie Miejskiego Gimnazjum: Dawid Jasiewicz, Rafał Moroz i Łukasz Raczkowski, którzy musieli napisać test wiedzy teoretycznej o ruchu drogowym, wykonać praktyczną scenkę pomocy poszkodowanemu oraz przejechać przez tor przeszkód.

W klasyfikacji ogólnej nasze gimnazjum uplasowało się na IV miejscu, jednakże wyróżnienie przyznane reprezentacji MG od ratowników medycznych jest dowodem na profesjonalizm i poprawność, z jaką nasi uczniowie wykonują resuscytację krążeniowo-oddechową.

Opiekunem drużyny była p. Mariola Sawka-Sass.
Serdecznie gratulujemy!