Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza było gospodarzem Półfinałów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej pt.: „120 lat na olimpijskim szlaku od Aten do Rio de Janeiro”, które odbyły się w sobotę, 27 lutego w naszej szkole.

W konkursie, którego organizatorem są: Stowarzyszenie „Super Kibic”, Polski Komitet Olimpijski i kuratoria oświaty, wzięło udział blisko 40 uczestników z trzech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Pasjonaci przystąpili do rywalizacji w jednej z trzech kategorii: k. gimnazjum, k. szkół ponadgimnazjalnych, k. „open”.

Na darłowskie półfinały przybyli przedstawiciele władz samorządowych, a wśród nich: Wicestarosta Powiatu Sławieńskiego – p. Jan Krawczuk, przewodniczący Rady Gminy Darłowo – p. Grzegorz Hejno. Funkcję gospodarza imprezy pełniła Dyrektor Miejskiego Gimnazjum – p. Małgorzata Świątkowska.

Nasze gimnazjum reprezentowała czwórka uczniów: Jakub Bobrowski (VI m.), Dawid Jasiewicz (V m.), Borys Jaźwiński (II m.) i Adam Pater (IV m.). Rewelacyjny wynik Borysa uprawnia go do wzięcia udziału w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w kwietniu w Warszawie. Wszystkich zawodników z MG przygotowała nauczycielka wychowania fizycznego – p. Małgorzata Szczęsna.

Dołączając się do organizatorów półfinału – Urzędu Miejskiego w Darłowie i Urzędu Gminy Darłowo oraz Starosty Sławieńskiego, który objął patronatem to wydarzenie – serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy powodzenia w finale ogólnopolskim osobom zakwalifikowanym.