Od stycznia do grudnia.
Prezentujemy przegląd najważniejszych wydarzeń z 2015 roku.

Styczeń

Dawid Schań i Dawid Białek odebrali dotacje w ramach Programu Grantowego Młodzieżowej Akademii Aktywności na realizację projektów: „Lusia w Darłowie, czyli myślenie nie boli” i „Modelarstwo sposobem na życie”. 12 stycznia reprezentantki Miejskiego Gimnazjum zdobyły mistrzostwo powiatu w piłce siatkowej dziewcząt. Dzień później męska kadra wywalczyła III miejsce.

Luty

36 uczniów Miejskiego Gimnazjum odebrało 16 lutego stypendium Burmistrza Miasta Darłowo. 27.02 Dyrektor Szkoły – p. Małgorzata Świątkowska i Wiceprzewodniczący SU – Dawid Jasiewicz wzięli udział w uroczystym otwarciu nowej siedziby Darłowskiego Centrum Wolontariatu.

Marzec

W marcu opublikowano wyniki etapów wojewódzkich Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Dwie uczennice naszej szkoły: Marta Sobieraj (Konkurs Biologiczny) i Klaudia Szymczak (Konkurs Języka Niemieckiego) uzyskały tytuł laureata. 11.03 odbyła się VII Gala Wolontariatu, podczas której wyróżniono m.in. członków SKW „Esperanza”. Żeńska drużyna siatkarska MG uzyskała miano Wicemistrza Regionu. W XV Powiatowych Igrzyskach Ortograficznych uczennica Anna Ciechanowska zdobyła II miejsce, a Ola Worobiej – III. 27 marca w darłowskim kinie Bajka odbył się Finał XII Konkursu Poezji Morskiej „Złota Muszla”.

Kwiecień

16 kwietnia 13 Darłowska Wielopoziomowa Drużyna Harcerska wyjechała na rajd do Warszawy na konkurs piosenki harcerskiej „Wiosenne Czarowanie”. Podczas „Darłowskiej ZaDyszki” uczniowie MG zajęli wysokie lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Trzecioklasiści przystąpili do Egzaminu Gimnazjalnego. 27 kwietnia reprezentacja Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie wzięła udział w Miejsko-Gminnych Eliminacjach XXXVIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Maj

Uczniowie MG pobiegli 2 maja w miejskim Biegu Flagi. 6.05 nasza szkoła zorganizowała już po raz szósty zabawę sportowo–integracyjną – „Razem Raźniej”. Członkowie koła modelarskiego zajęli wysokie lokaty na IV Bałtyckim Festiwalu Modelarskim. 19 maja zdeklasowaliśmy rywali w Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce. 23 maja, w ramach Dni Darłowa, ulicami naszego miasta przeszła Parada Króla Eryka, w której udział wzięła cała społeczność szkolna. Jednak najważniejszym wydarzeniem miesiąca była premiera pełnometrażowego filmu, zrealizowanego przez uczniów naszej szkoły, pt. „Crazy Hamlet”. Uroczysta premiera odbyła się w darłowskim kinie.

Czerwiec

W ramach szkolnych obchodów Dnia Dziecka odbyła się gra terenowa. Oprócz tego uczniowie mieli okazję obejrzeć rodzimą produkcję „Crazy Hamlet” oraz skosztować pysznych tostów i naleśników.
W dniach 5-6.06 13 Darłowska WDH „Szare Szeregi” im. Rudego uczestniczyła w Zlocie Hufca ZHP Sławno pod nazwą „W krainie Neptuna”. 8 czerwca uczniowie MG zdobyli imponujące wyniki na VI Otwartych Zawodach Pływackich w Parku Wodnym Jan. Zorganizowano wycieczki do Warszawy, Wolińskiego Parku Narodowego i Słowińskiego Parku Narodowego. 19 czerwca na skraju Placu Tadeusza Kościuszki odsłonięto rzeźbę uliczną pierwszego powojennego burmistrza Darłowa, patrona naszego gimnazjum – Stanisława Dulewicza.

Lipiec

Grupa uczniów pojechała do Starego Hrozenkova.

Sierpień

Sierpień przebiegał pod znakiem intensywnych przygotowań do „Jubileuszowego Piątku” – głównych obchodów 70-lecia istnienia szkoły. 16.08 kolarze z MG wraz z p. Dyrektor Świątkowską uczestniczyli w rajdzie „Wyskocz na rower”.

Wrzesień

1 września był dla 260 uczniów naszej szkoły oznaką początku nowego roku szkolnego 2015/2016. „Jubileuszowy Piątek”, czyli główne uroczystości jubileuszowe Wielkiego Jubileuszu 70-lecia odbyły się 4 września. Był to niezwykły czas wzruszeń, refleksji i wspomnień.
W drugiej połowie września przeprowadzono szkolne eliminacje Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Uczestniczyliśmy w akcji „Sprzątanie Świata”. Wybrano nowe władze SU. 22 września gościliśmy w naszej szkole uczniów i nauczycieli ze szkoły Realschule Himmelsthür z Hildesheim w Niemczech. 30 września na zaproszenie Zespołu ds. Promocji Szkoły do naszej szkoły przybył pan Andrzej Lewandowski, poseł na Sejm RP.

Październik

Samorząd Uczniowski i koło dziennikarskie zorganizowali szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej. 16 października pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Uczniowie: Łukasz Raczkowski i Adam Pater zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Sportowej „Olimpionik”. Członkowie szkolnego koła dziennikarskiego spotkali się 23 października z Burmistrzem Miasta Darłowo – p. Arkadiuszem Klimowiczem, natomiast koło modelarskie na X Ogólnopolskim Konkursie Modelarskim im. Wiesława Sawickiego w Gnieźnie zdobyło aż dziewięć wyróżnień. 27 października w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Patrona. Julia Miszczuk zdobyła I miejsce na X Turnieju Recytatorskim Twórczości Religijnej. 30 października nasze gimnazjum odwiedził Kacper Narloch-wicemistrz świata w Kick- Boxingu, zdobywca Pucharu Świata w Kick-Boxingu oraz Mistrz Polski w Taekwondo, Tangsoodo i Kick Boxingu.

Listopad

4 listopada gościem w naszej szkole był Pan Arkadiusz Klimowicz, burmistrz miasta Darłowo. Zorganizowano szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości. 26.11 odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa.

Grudzień

W pierwszych dniach grudnia zorganizowano doroczny Pokaz Stołów Wigilijnych. 4.12 odsłonięto szkolną choinkę. Zorganizowano dwie jednodniowe wycieczki do Stralsundu. Wolontariusze 6 grudnia uczestniczyli w Siódmej Darłowskiej Laponii Świętego Mikołaja. Trzecioklasiści przystąpili do próbnych Egzaminów Gimnazjalnych. 17 grudnia Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie było gospodarzem miejsko-gminnych eliminacji Wielkiego Konkursu Olimpijskiego „120 lat na olimpijskim szlaku – Od Aten do Rio de Janeiro” organizowanego przez Stowarzyszenie „Super Kibic” i Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim. 22 grudnia odbyły się wigilie klasowe i premiera spektaklu bożonarodzeniowego „Radość oczekiwania”.

To już wszystkie nasze wspomnienia.

Życzymy wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2016 roku!
Koniecznie przeczytaj noworoczne życzenia Dyrektor MG – p. Teresy Borowskiej!