Dla właścicieli psów wielkim świętem była niedawna wystawa czworonogów w ośrodku „Róża Wiatrów”. Pokłosiem tej wystawy był ogłoszony przez burmistrza Darłowa konkurs pn.: „Pies w rysunku i fotografii”. Konkurs skierowany do uczniów wszystkich darłowskich szkół spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Rysunków i fotografii wpłynęło ponad 300.Z pośród tej masy prac komisja w składzie Zbigniew Gilarski – propagator kynologii, Krystyna Leśniewska – nauczyciel, ekspert z zakresu sztuk pięknych, Artur Wejnerowski – ekspert fotografii wyłonili najlepsze prace.

Wyróżnieni autorzy prac plastycznych to:
w kategorii szkół podstawowych:
I m-ce Patrycja Tomczyk (Zespołu Szkół Społecznych),
II m-ce Sara Sommerfeld
III – Martyna Natkańska (obie ze Szkoły Podstawowej nr 3),

w kategorii gimnazjów:
I m-ce Mikołaj Kurdziel,
II m-ce Mikołaj Rybarczyk, III – Karolina Sikora (wszyscy z Miejskiego Gimnazjum)
,

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I m-ce Patrycja Cerzniewska,
II m-ce Dominika Roman (obie Zespół Szkół Morskich).

Najlepszymi fotografami czworonogów okazali się:
w kategorii szkół podstawowych:
I m-ce Marta Koliczko,
II m-ce Hubert Michalski,
III-Maciej Tałanda (wszyscy z Zespołu szkół Społecznych),

w kategorii gimnazjalistów:
I m-ce Kinga Lis,
II m-ce Wiktoria Lichocka,
III egzekwo: Krzysztof Kolanek, Natalia Goska (wszyscy z Miejskiego Gimnazjum).

Zgodnie z przysłowiem sukces wieńczy dzieło 17 października w imieniu burmistrza miasta spotkał się z laureatami konkursu i wręczył nagrody Zbigniew Mielczarski – kierownik referatu oświaty i spraw społecznych w UM.

Na tej samej uroczystości w imieniu burmistrza wręczono nagrody najlepszym wykonawcom prac plastycznych w ramach ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Zachowaj trzeźwy umysł”.
Laureatami tego prestiżowego konkursu zostali:
Kuba Tomczyk (Zespół Szkół Społecznych), Olga Czajkowska, Maja Siemiątkowska (obie Szkoła Podstawowa nr 3), Milena Augustyn, Diana Krzesiwczyk, Leyla Bastopcu (wszystkie z Miejskiego Gimnazjum) Młodzi artyści przyznali, że wynik prac to efekt wielu godzin ślęczenia z pędzlem lub ołówkiem, mnóstwem poprawek i wielu nieudanych prac, które znalazły się w koszu.

No cóż. Trud rodzenia wspaniałych prac jest nie tylko udziałem uznanych sław, ale także naszych początkujących mistrzów.

Źródło: darlowo.pl

konkurs-plastyka2konkurs-plastyka3