W piątek, 1 kwietnia, o godzinie 11. spod gmachu Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza wyruszyła parada, będąca kolejnym etapem projektu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego koordynatorem jest p. Joanna Tousty.

Uczniowie klas I-III w kolorowych, papierowych czapeczkach propagowali zdrowe odżywianie, rozdając pyszne i soczyste jabłka mieszkańcom Darłowa. Uczestnikom przemarszu towarzyszyły różnorodne banery o tematyce żywieniowej.

Trasę przemarszu, która wynosiła ok. 1 km, uczniowie wraz z nauczycielami Miejskiego Gimnazjum przeszli w niespełna 20 min, minimalizując utrudnienia komunikacyjne. Mamy nadzieję, że nasz przemarsz wpłynie na zmiany w trendach żywieniowych darłowiaków.