Święta Bożego Narodzenia nadchodzą wielkimi krokami. W witrynach sklepowych możemy zauważyć kolorowe światełka, w domach zaczynamy ubierać choinki.
W związku z tym 19 grudnia w Kościele Najświętszej Marii Panny w Darłowie uczniowie kl. II b, II d
i chór „Cantabile”, wraz z nauczycielami przygotowującymi (p. A. Grykień-Polańska, p. M. Kolanek,
p. K. Leśniewska), wystawili spektakl bożonarodzeniowy pt. „Oszaleli Anieli”.
Zgodnie z treścią tytułu, scenariusz przedstawienia zakładał dużą dawkę pozytywnych emocji. Zgromadzeni w świątyni (a tych było niemało) mogli poznać m.in. „pastuszka 007”, trzech, wysportowanych królów czy Heroda, którego głównym atrybutem był pilniczek do paznokci. Należy zaznaczyć, że główny element każdych jasełek, jakim jest święta Rodzina, pozostał niezmienny.
Publiczność dopisała – kościół wypełnił się w mgnieniu oka. Mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Urzędu Miasta, lokalnych mediów, rodziców, uczniów i przyjaciół naszego gimnazjum. Wszyscy byli zafascynowani przepiękną scenografią, która została przygotowana specjalnie na to wydarzenie.
Na zakończenie swoje życzenia świąteczne przekazał proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej – o. Stanisław Piankowski i dyrektor Miejskiego Gimnazjum – p. Małgorzata Świątkowska.

Dawid Jasiewicz

IMG_5638IMG_5640