Reprezentacja Miejskiego Gimnazjum w Darłowie odniesła historyczny sukces, zdobywając brązowy medal w Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Do tej pory , w historii gimnazjum w Finale Wojewódzkim, złoty medal zdobyła w skoku wzwyż Weronika Figurska. 24.04.2018 r. w Pyrzycach w finale, nasi uczniowie zmierzyli się z zespołemi z SP 9 z Polic i SP z Pyrzyc. Niestety, oba te mecze przegrali 2:0 w setach. Wymienione szkoły posiadają klasy sportowe SOS, dlatego drużyny miały przewagę już na starcie. Nasi uczniowie podjęli walkę i bardzo długo wynik był wyrównany. Natomiast trzeci mecz wygrali 2:0 z reprezantacją Gimnazjum nr 22 ze Szczecina. Sukces ten byłby niemożliwy, gdyby uczniowie Ci na co dzień nie trenowali w darłowskich klubach siatkarskich Stocznia i Delfin. Współpraca Agaty Woźniak z trenerami klubów oraz wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego, których uczniowie spotkali na swej drodze, mają wkład w ten medal. Taki sukces możliwy jest tylko przez długotrwałą wieloletnią pracę uczniów, nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów klubowych. Klasyfikacja końcowa: I miejsce i złoty medal SP nr 9 Police, II miejsce i srebrny medal SP Pyrzyce, III miejsce i brązowy medal Miejskie Gimnazjum w Darłowie, zaś IV miejsce Gimnazjum nr 22 Szczecin. Opiekunem i trenerem selekcjonerem reprezentacji gimnazjum była nauczycielka wychowania fizycznego Agata Woźniak. Od lewej stoją Óskar Kociński, Agata Woźniak, Stanisław Rynkowski, Wojciech Sobieraj, Filip Walków, Gabriel Podlasiewski, Jakub Banaś, Krystian Włodarczyk. Od lewej u dołu: Aleksander Podwałka, Jakub Chojniak, Sebastian Lech, Aleksander Bednarczyk i Adrian Tyfel.