W piątek, 4 grudnia, w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – „odpalenie” szkolnej choinki usytuowanej na głównym holu.

Podczas długiej przerwy Dyrektor Szkoły – p. Teresa Borowska i Przewodniczący SU – Dawid Jasiewicz wspólnie włączyli świąteczną iluminację szkolnej choinki, udekorowanej w tym roku w granacie i złocie – symbolizującymi nasze gimnazjum i jubileusz 70-lecia, który obchodzimy w tym roku. Wydarzeniu przyglądali się uczniowie i nauczyciele.

W najbliższym czasie wokół bożonarodzeniowego drzewka pojawią się pudła z prezentami i koce, które przyczynią się do stworzenia niezwykłego świątecznego nastroju wokół szkolnej choinki. Zapraszamy już niedługo uczniów naszego gimnazjum na magiczne przerwy w rytm kultowych utworów świątecznych; przy smakowitych wypiekach; na kolorowych kocach w kratkę!

Tegoroczna iluminacja jest zdecydowanie okazalsza niż minione. Na choince jest 400 lampek, 138 bombek, 7,5 metra sznurów koralików, 40 pierników i ponad 50 cytrynek! Samo drzewko mierzy ok. 2,5 metra!

Samorząd Uczniowski