W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, 23 grudnia 2015 r., na profilach Miejskiego Gimnazjum na portalach społecznościowych udostępniono drugi Teledysk Świąteczny w wykonaniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów naszego gimnazjum.

Nagrania, trwające 2 tygodnie i rozpoczęte 7 grudnia, kosztowały wszystkich aktorów sporo wysiłku i wylanego potu. 3-minutowy klip w reżyserii Dawida Jasiewicza powstał dzięki zaangażowaniu ponad 40 fenomenalnych aktorów, którzy wiernie odwzorowali wizję opisaną w chaotycznym scenariuszu (Wciąż się uczę, wybaczcie! – dop. reżysera). Mimo trudności, takich jak konieczność „pokojowej okupacji” szkolnych korytarzy w godzinach popołudniowych (co znacznie zaburzyło rytm pracy pracowników obsługi), udało się zrealizować produkcję, czego efektem jest nagrany teledysk.
Jednak jak większość dzieł, również to powstawało w „bólach” – przekonaj się już teraz:

W klipie możemy zobaczyć alternatywne scenerie od tych „typowych”, szkolnych. Pani Dyrektor składająca życzenia za pośrednictwem szkolnego profilu na Facebook, św. Mikołaj w eskorcie elfów na rolkach i deskorolkach poruszający się korytarzami szkolnymi, roztańczona sala gimnastyczna i nauczyciele stale zaprzyjaźnieni z biblioteką to tylko mała garstka kadrów, jakie możecie zaobserwować w teledysku.

Nagrania były stale relacjonowane w social-media. Poniżej prezentujemy fotografie z tzw. backstage’u:


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 
 

 

 

 

 

Ogromnie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w „Projekt X-mas 2015”! Współpraca z Wami była prawdziwą przyjemnością! :-)
Dawid Jasiewicz