11 listopada 2016 roku wypada 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza celebrowali Narodowe Święto Niepodległości podczas licznych uroczystości.

Msza Święta za Ojczyznę i Polaków

O godzinie 11:00 w Kościele Najświętszej Maryi Panny w Darłowie rozpoczęła się uroczysta eucharystia, podczas której Miejskie Gimnazjum reprezentowała Dyrektor Szkoły – p. Małgorzata Świątkowska.

Manifestacja Patriotyczna

W samo południe na pl. Józefa Piłsudskiego odbyła się Manifestacja Patriotyczna. Kwiaty pod Pomnikiem Tysiąclecia złożyła Dyrektor Miejskiego Gimnazjum w asyście uczniów. W manifestacji uczestniczył także Poczet Sztandarowy wraz z opiekunem – p. Justyną Majchrzak.

„Wieczornica” – Biesiada Polska

Od 17:00 w hali Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego odbyła się biesiada patriotyczna dla mieszkańców miasta. Na scenie zaprezentowały się uczennice darłowskiego gimnazjum: Oliwia Michalak i Kinga Kieca oraz absolwentka MG – Andżelika Sawicka, które przy akompaniamencie p. Artura Hamerlinga odśpiewały trzy patriotyczne utwory. Występ doczekał się gromkich oklasków.

Biegi Niepodległości

W III Darłowskim Biegu Niepodległości nie mogło zabraknąć uczniów naszego Gimnazjum. W kategorii dziewcząt (poziom gimnazjum) I miejsce zajęła Ania Grodzka (ucz. kl.1A w Miejskim Gimnazjum), II – Elwira Kotowicz, III – Michell Kupracz. W kategorii chłopców I miejsce wywalczył Łukasz Kalkowski (ucz. kl.1C w Miejskim Gimnazjum), II – Filip Walków (ucz. kl.1A w Miejskim Gimnazjum), III – Piotr Wysocki. Gratulujemy!