Muzycy z zespołu wokalno-instrumentalnego, który działa w Miejskim Gimnazjum, wraz z opiekunem – p. Arturem Hamerlingiem zorganizowali całonocne warsztaty muzyczne, które odbyły się w nocy z 29 na 30 stycznia 2016 roku.

Próby do nagrań rozpoczęły się w godzinach wieczornych. Repertuar został wybrany nie bez kozery – szkolny zespół intensywnie przygotowuje się do wielu konkursów, które odbywają się wiosną w całej Polsce. Po rozgrzaniu strun głosowych i nastrojeniu instrumentów – gitar i ukulele – rozpoczęto nagrania, które prezentujemy poniżej:

Po czterogodzinnym wysiłku przyszedł czas na chwilę wytchnienia – tu świetnie sprawdziła się kultowa komedia Stanisława Barei pt. „Miś”. Około godziny drugiej w nocy uczestnicy nocowania przygotowali miejsce do spania. W tym czasie odbył się konkurs na najstraszniejszą historię, ale – jak się okazało – wszystkie były zabawne.

O poranku również przeprowadzono próbę. Świeżość umysłów sprawiła, że rezultat nagrań jest fenomenalny – kilka nagranych utworów, które już niebawem reprezentanci Miejskiego Gimnazjum zaśpiewają na prestiżowych konkursach muzycznych.

Warsztaty zakończyły się o godz. 12:00 w sobotę. Po posprzątaniu i spakowaniu sprzętu uczestnicy nocowania rozeszli się do domów, jednak wspomnienia z tamtej nocy pozostaną na długo w ich pamięci.