20 czerwca 2013r. w Miejskim Gimnazjum im. S. Dulewicza odbył się konkurs na olimpijskim szlaku ,, Od Chamonix do Soczi”.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie miasta i gminy Darłowo: SP nr 3 w Darłowie, Zespołu Szkół w Dąbkach, Zespołu Szkół w Jeżyczkach, Zespołu Szkół Społecznych STO w Darłowie, Zespołu Szkół w Kopnicy, Zespół Szkół w Starym Jarosławiu, Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie, Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Darłowie, ZSM w Darłowie.

Nad przebiegiem konkursu, który przebiegał dwuetapowo: wypełnianie kart odpowiedzi i finał ustny, pieczę sprawowali: R. Strzałkowski, Z. Mielczarski i E. Gawęda. W zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Jeżyczek pod opieką S. Knapa.

Uroczystość uświetniło sympatyczne spotkanie z Panem Leszkiem Dolińskim, koszykarzem oraz trenerem koszykówki, byłym reprezentantem Polski, uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Moskwie (1980). Na zakończenie koszykarz zaprezentował precyzyjne rzuty do kosza oraz przyjął zaproszenie z rąk Pani dyrektor Małgorzaty Świątkowskiej na ponowne spotkanie.