Związek Miast i Gmin Morskich po raz XII zorganizował Uroczystą Galę Konkursu plastyczno-literackiego „Morze a moja duża i mała Ojczyzna” pn.:” My dla Morza, Morze dla nas”, która odbyła się 5-6 września 2013 r. w Szczecinie.

W konkursie, którego pomysłodawcą jest Dariusz Laddach w trzech kategoriach: rysunek i malarstwo, fotografia, opowiadanie i esej, brała udział młodzież z gimnazjów i szkół średnich całego Pomorza. Do Szczecina po odbiór nagród pojechała młodzież z Sztutowa, Pucka, Gdańska, Sopotu, Kołobrzegu, Ustronia Morskiego i naszego Darłowa. Miło nam donieść, że uczennica Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza, Katarzyna Witkowska, została laureatką w kategorii eseju, który napisała pod kierunkiem swojej polonistki, Ewy Majdańskiej.

Gospodarzem szczecińskiej gali i przewodnikiem po mieście był wice przewodniczący ZMiGM , Piotr Jania. A program był bogaty. Oprócz zwiedzania miasta, wizyty w Muzeum Techniki, rejsem motorówką po Jeziorze Dąbie i spotkania z olimpijczykiem, Konradem Wasilewskim- wioślarzem w czwórce podwójnej, gier i zabaw żeglarskim, Katarzynie na pewno zostanie w pamięci wizyta i zwiedzanie Urzędu Miejskiego w Szczecinie i lody z wice Prezydentem Miasta Mariuszem Kądziołkiem i dyrektorem Grzegorzem Walukowiczem, którzy dzień wcześniej uczestniczyli w wspólnej uroczystej kolacji.