W Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza już od ponad tygodnia panuje niesamowity, świąteczny nastrój. Jest to z pewnością spowodowane m.in. żywą i pachnącą choinką szkolną, licznie przystrojonymi klasami czy nagraniami do corocznego teledysku świątecznego, które nieco skomplikowały funkcjonowanie naszej szkoły.

Tradycją Miejskiego Gimnazjum jest wielka, piękna i imponująca choinka, jednocząca wokół siebie całą społeczność uczniowską. Na tegorocznym żywym drzewku bożonarodzeniowym – świerk pospolity, który podarowała nam p. Joanna Tousty – świeci 400 lampek, wisi 138 bombek w odcieniach złota i granatu, 40 pierników korzennych i ponad 50 suszonych cytryn i pomarańczek. Choinkę oplata aż 7,5 mb koralików. Szkolne drzewko dekorował Samorząd Uczniowski. Zobacz, jak wyglądało ubieranie choinki.


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Każdego roku w grudniu odbywają się w naszej szkole imponujące pokazy stołów wigilijnych. Coraz to oryginalniejsze ekspozycje sprawiają, że impreza nabiera większego rozmachu, stając się konkurencją dla innych, lokalnych tego typu imprez. Tegoroczna wystawa odbyła się w dniach 2-7.12. Swoje głosy oddali nauczyciele, uczniowie i rodzice. Zwycięski zespół reprezentował Miejskie Gimnazjum na powiatowych pokazach, które odbyły się 17 grudnia w ZSM.


 
 

 

 

 

 

16 grudnia uczniowie klas II i III Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza uczestniczyli w koncercie umuzykalniającym, które cyklicznie odbywają się w naszej szkole – „Kolędy świata”. Wspólnie odśpiewaliśmy kolędy „Cicha noc” oraz „Bóg się rodzi”. Artyści Filharmonii Koszalińskiej jednogłośnie nazwali naszą szkołę „najbardziej rozśpiewaną na Pomorzu”.


 

 

 

 

 

W poniedziałek, 21 grudnia, harcerze z 13. Darłowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Szare Szeregi” spotkają się na uroczystym spotkaniu opłatkowym, podczas którego złożą sobie świąteczne życzenia i wspólnie odśpiewają kolędy przy gitarowym akompaniamencie.

Nasza drużyna już gotowa na Narodziny Chrystusa. Trwamy wciąż w atmosferze świątecznej i czekamy na pierwszą poniedział…

Posted by 13 Darłowska WDH 'Szare Szeregi' im.Rudego on 18 grudnia 2015

 

Od 7 grudnia Miejskie Gimnazjum żyło nagraniami do drugiego szkolnego teledysku świątecznego. Za realizację przedsięwzięcia, w które włączyło się ponad 40 osób i które w niespełna 3 minutowym klipie wystąpiły w różnych miejscach budynku szkoły, odpowiedzialny był Dawid Jasiewicz, przewodniczący SU. Film można będzie obejrzeć już 23.12 w szkolnych social-media. Poniżej prezentujemy fotografie z tzw. backstage’u.


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Samorząd Uczniowski zorganizował także świąteczny konkurs „Bomb(k)owa choinka”.
Słodkie nagrody przyznano w czterech kategoriach:
Choinka tradycyjna – III C,
Choinka elegancka – I E,
Choinka oryginalna – III B,
Choinka „choineczka” – II B.

Jednocześnie na szkolnym profilu na portalu społecznościowym Facebook uczniowie mogli wybrać „Choinkę publiczności”. Najwięcej głosów zdobyła choinka klasy I E. Atrakcyjna nagroda zostanie wręczona 22 grudnia!

Zagłosuj na "choinkę publiczności" w ramach konkursu Samorządu Uczniowskiego: "Bomb(k)owa choinka"! Jak głosować?Nic…

Posted by Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie on 15 grudnia 2015

 

Kulminacja świątecznych wydarzeń nastąpi 22 grudnia, kiedy to cała brać uczniowska będzie celebrowała wigilie klasowe. Zawsze jest to niezwykły dzień dla całej społeczności szkolnej. Zwieńczeniem uroczystości będzie spektakl bożonarodzeniowy, który odbędzie się o 10:30 w Kościele NMP w Darłowie. Uczniowie klasy Ia i Ib wraz z nauczycielami: p. K. Leśniewską, p. W. Wasiuk, s. Chrystianą i p. Hamerlingiem oraz szkolnym chórem „Cantabile” zapraszają na przedstawienie pt. „Radość oczekiwania”. Przygotowania do premiery można obejrzeć poniżej.

Świąteczne przygotowania w Miejskim Gimnazjum

Nasze gimnazjum w przedświątecznym oczekiwaniu… ☺Nasza kamera była na próbie Koła Muzycznego – jak widać, Świetlica pracuje bezustannie! ;)

Posted by Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie on 14 grudnia 2015

 

Już dziś pragniemy życzyć wszystkim wesołych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia! Trzymając się tegorocznej myśli przewodniej Samorządu Uczniowskiego: „Niech moc świąt będzie z Wami”!

 

Justyna Majchrzak i Dawid Jasiewicz