W nowym roku szkolnym 2015/2016 w Miejskim Gimnazjum im. S. Dulewicza w 13 oddziałach rozpocznie naukę 260 uczniów. Kształcić ich będzie 35. osobowa kadra pedagogiczna, z której aż 29 to nauczyciele dyplomowani.

Samorządowe gimnazjum jest dobrze przygotowane do nowego roku szkolnego- mówi Małgorzata Świątkowska dyrektorka Miejskiego Gimnazjum. Ważnym sukcesem szkoły jest wyremontowanie wielu pomieszczeń szkolnych i uruchomienie w nich Niepublicznego Przedszkola „OTOBAJKA” z wejściem od ul. Wenedów.

We wrześniu 2015 przypada 70 rocznica powstania pierwszej po wojnie szkoły w Darłowie. Historia placówki korzeniami sięga roku 1945, kiedy to powstała Publiczna Szkoła Powszechna. Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza jest bezpośrednim sukcesorem tej tradycji. W związku z przypadającym jubileuszem MG organizowane są uroczyste obchody.

Rozpocznie je 4 września 2015 r. o godzinie 9:00.- Msza św. w Kościele NMP w Darłowie. Następnie w siedzibie szkoły o godz.10 nastąpi – Powitanie gości i specjalnie przygotowana na tę okoliczność część artystyczna- „Śladami wspomnień od wczoraj do dziś”. Dalej o godz.11:30 – odbywać się będzie zwiedzanie Szkoły i spotkania po latach byłych uczniów i pracowników Szkoły.
Wieczorem o godz. 17 ulicami Darłowa nastąpi – Jubileuszowy Przemarsz Kostiumowy i następnie zabawa uczniów i nauczycieli „Szalone lata 70-te”. Zachęcamy absolwentów i nauczycieli, którzy tworzyli piękną historię szkoły do wzięcia udziału w uroczystościach Będzie to niepowtarzalna okazja do snucia wspomnień i odnowienia starych przyjaźni.

Leszek Walkiewicz