Informujemy, że w Plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego” na Najbardziej Usportowioną Szkołę Powiatu Sławieńskiego nominowane zostało Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie.

Jest to swoiste docenienie wielu sukcesów, jakie wypracowali sportowcy z Miejskiego Gimnazjum w minionym 2015 roku. Największym osiągnięciem jest zdobycie przez nasze siatkarki 7-8 miejsca w województwie zachodniopomorskim! Oprócz tego zajęliśmy wysokie lokaty na Mistrzostwach Powiatu w Lekkoatletyce: mistrzostwo w rzucie oszczepem, pchnięciu kulą oraz w biegu na 2000 m. Ponadto, podczas VI Otwartych Zawodów Pływackich zdobyliśmy I miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Uczniowie reprezentowali naszą szkołę w 2015 roku ponad 10 razy na turniejach o zasięgu lokalnym. Nieustannie nauczyciele wychowania fizycznego organizują szkolne turnieje i konkursy o tematyce sportowej.

Jeśli uważasz, że ubiegłoroczne osiągnięcia sportowe uczniów Miejskiego Gimnazjum zasługują na uhonorowanie tytułem Najbardziej Usportowionej Szkoły Powiatu Sławieńskiego to zagłosuj w plebiscycie, wysyłając SMS o treści: USS.17 pod numer: 72355. Koszt SMS-a wynosi 2,46 zł z podatkiem VAT.

Głosowanie trwa do 16 lutego 2016 roku.