Boże Narodzenie jest okresem niezwykłym. Poprzedzają go liczne jarmarki bożonarodzeniowe, inscenizacje czy wyprzedaże w galeriach handlowych.
21 grudnia na Rynku Miejskim w Darłowie odbyła się największa tego typu impreza w regionie –
VI Laponia Św. Mikołaja. W trakcie jarmarku była możliwość wykonania pamiątkowej fotografii
z prawdziwym reniferem Rudolfem, napisania listu do Świętego Mikołaja czy zakupienia dekoracji świątecznych.
Na Laponii nie zabrakło akcentu Miejskiego Gimnazjum! Uczniowie kl. IId pod opieką
p. E. Jaźwińskiej i p. E. Romaniuk przygotowali „Koło Fortuny”, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych. Oprócz tego wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Esperanza”, pod opieką p. A. Błaszczak i p. A. Kwiatkowskiej, przygotowali warsztat samodzielnego tworzenia stroików świątecznych i malarnię bombek.
Kiermasz był udany, pomimo nie najlepszej pogody udało nam się przyciągnąć do centrum miasta dużą ilość mieszkańców i turystów.

papieski-1papieski-3