2 czerwca 2014 r. w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie klasa II b przedstawiła spektakl pt. : „Kopciuszek z Darłowa”.

Osoby biorące udział :
Reżyser – wychowawczyni Pani Agata Błaszczak
Scenariusz – Karolina Sikora, Weronika Miszewska, Julia Czerwińska, Anita Wincewicz
Narrator – Weronika Miszewska
Kopciuszek – Julia Czerwińska
Książe – Wojciech Ceperski
Macocha – Dominika Śledź
Emo – Magdalena Adamczak
Wróżka – Dominika Schań
Król – Bartosz Mroziński
Królowa – Joanna Bok
Giermek – Krzysztof Kapałczyński
Kelner – Hubert Lasecki
Plastik – Magdalena Słupska
Podkład muzyczny – Mikołaj Kurdziel , Karol Kurdziel
Makijażystka – Agnieszka Soroko
Dekoracje – Karolina Sikora, Dominika Schań , Michał Kilanowski, Adam Mital, Damian Kowalski
Zmiana dekoracji – Darek Anuszkiewicz, Adam Mital, Damian Kowalski
Zdjęcia – Rafał Wędzikowski
Kamerzysta – Mikołaj Kurdziel

Zaproszeni zostali wszyscy rodzice uczniów. Nasza klasa po raz pierwszy brała udział w przedstawieniu, w którym za wszystko byli odpowiedzialni sami uczniowie. Przedstawienie było dużym wyzwaniem dla uczniów, ponieważ było wykonane w języku angielskim. Trema działała na nas wszystkich dopingująco i mimo dużego zdenerwowania przedstawienie wypadło lepiej niż na jakiejkolwiek próbie. Rodzice nagrodzili nas dużymi brawami i słowami uznania.

Największe podziękowania należą się naszej wychowawczyni, Pani Agacie Błaszczak, która od początku roku szkolnego poświęcała każdą wolną chwilę na pracę z uczniami, wykazując się ogromną cierpliwością i wytrwałością. Mogę śmiało powiedzieć, że gdyby nie determinacja wychowawczyni, przedstawienie nie doszłoby do skutku.

Po spektaklu poczuliśmy wszyscy wielką ulgę, mając świadomość, że mamy to już za sobą. Towarzyszyły nam wielkie emocje i wszyscy chcieliśmy się nimi dzielić. Jedno jest pewne, a mianowicie to , że z perspektywy czasu wiemy, że było warto. To wydarzenie okazało się dobrą zabawą dla wszystkich uczniów, ale jednocześnie pokazało, że opłaca się angażować, brać udział w życiu klasy, bo dzięki temu zdobyliśmy nie tylko satysfakcję, ale i wspomnienia, które pozostaną w naszej pamięci na zawsze.

Mikołaj Kurdziel