17 grudnia Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie było gospodarzem miejsko-gminnych eliminacji Wielkiego Konkursu Olimpijskiego „120 lat na olimpijskim szlaku – Od Aten do Rio de Janeiro” organizowanego przez Stowarzyszenie „Super Kibic” i Terenowy Klub Olimpijczyka w Wysocku Wielkim.

W konkursie wzięło udział trzynastu uczniów szkół gimnazjalnych, w tym aż ośmiu z Miejskiego Gimnazjum. Pisemny test, na rozwiązanie którego uczestnicy eliminacji mieli 60 min, składał się z dwóch części po osiem pytań każda. Zdecydowana większość osób piszących ukończyła egzamin przed określonym czasem.

Komisja konkursowa – przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Urzędu Gminy i organizatorzy miejsko-gminnych eliminacji – sprawdziła wszystkie arkusze konkursowe i ustaliła poniższe wyniki:
I miejsce: Jakub Bobrowski (z MG),
– II miejsce: Wiktoria Witkowska (z ZSS),
III miejsce: Aleksander Biernat (z MG).

Ponadto uczeń naszego gimnazjum – Borys Jaźwiński – uplasował się na V miejscu i również otrzymał nagrodę ufundowaną przez organizatorów eliminacji z rąk m.in. Dyrektor Miejskiego Gimnazjum – p. Teresy Borowskiej.

Za organizację wydarzenia z Miejskiego Gimnazjum odpowiadała nauczycielka wychowania fizycznego – p. Małgorzata Szczęsna.

Gratulujemy sukcesów!