Dnia 10 grudnia 2012 roku w Miejskim Gimnazjum w Darłowie odbył się „Konkurs Stołów Wigilijnych”.
Uczestnikami konkursu były klasy pierwsze. Każda z klas przedstawiła ciekawy wystrój stołu. Pomysły uczniów przeszły wszelkie oczekiwania. Stoły różniły się kolorystyką, perfekcją i elegancją. Wszystkie stołyprezentowały się wspaniale i trudno było wskazać ten najpiękniejszy.

W skład jury wchodzili: p. dyrektor Małgorzata Świątkowska, p. Anna Kwiatkowska, p. Małgorzata Tousty, p. Joanna Tousty, zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie.
Zwyciężyła klasa Ib – dekoratorzy stołu( Anna Adamczak, Karolina Sikora, Dominika Schań).Drugie miejsce zajęła klasa Ie – dekoratorzy (Julia Zakrzewska, Nikola Olchowik, Klaudia Szymczak, Pamela Dominiak, Magdalena Walczak ). Trzecie miejsce zajęły klasy: Ic, Id, Ia.
Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni upominkami oraz otrzymali dodatnie punkty z zachowania.

Nikola Olchowik