25 maja gościem naszej szkoły był Karol Gązwa – ogólnopolskiej sławy wideobloger, znany młodzieży pod pseudonimem „Blowek”. Uczestniczył on w Wielkich Warsztatach Kulinarnych, które zorganizowała firma Winiary w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo”. Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie znalazło się wśród pięciu zwycięskich szkół tegorocznej edycji tegoż projektu.

Blowek to 19-letni bloger, który od 2011 prowadzi autorski kanał YouTube zrzeszający przeszło 1 300 000 wiernych fanów. Uwielbia wywoływać uśmiech na twarzach swoich widzów, a oni kochają go za naturalność, spontaniczność oraz niebanalny humor. Jego przybycie do Miejskiego Gimnazjum wywołało wielkie poruszenie wśród społeczności uczniowskiej – tłumnie oczekiwała przybycia Karola w środowe przerwy na głównym holu.

Powiązany artykuł:

Karol Gązwa podczas warsztatów kulinarnych chętnie pozował do zdjęć i udzielał autografów. Na swoim oficjalnym koncie na Snapchacie polecił naszą szkołę, twierdząc, że jest „super”. Po zakończeniu imprezy aktywnie komentował zdjęcia i filmy udostępnione przez uczniów Miejskiego Gimnazjum.

Bardzo się cieszymy z tej wizyty i mamy nadzieję, że nie była ona ostatnia.