Już 4 września odbędą się główne uroczystości Wielkiego Jubileuszu: 70-lecia najstarszej szkoły w Królewskim Mieście Darłowie, obecnie Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza. Komitet organizacyjny, przygotowujący „Jubileuszowy Piątek”, zapewnia, że tego dnia nie zabraknie atrakcji.

Zgodnie z tradycją, obchody rozpoczną się dokładnie tak, jak to miało miejsce 70 lat temu. Kierownik Chodzyński w godzinach rannych udał się z dziećmi i rodzicami do kościoła, a następnie uroczyście otworzyli szkołę. Nasze obchody również rozpoczną się mszą św. w Kościele NMP o godzinie 9:00, po czym zaproszeni goście i społeczność szkolna uda się do gmachu szkoły przy ul. Franciszkańskiej 2, gdzie o 10:00 planowane jest rozpoczęcie oficjalnej akademii w sali gimnastycznej. Specjalnie na to wydarzenie niedawno wyremontowana hala sportowa nabierze niezwykłego uroku. W trakcie uroczystości zaprezentujemy program artystyczny pt. „Śladami wspomnień od wczoraj do dziś”. P. Ewa Majdańska, autorka scenariusza, odkrywa rąbek tajemnicy, że będzie to spojrzenie na szkołę z przymrużeniem oka ubarwione okruchami wspomnień.

Po oficjalnej części obchodów zapraszamy wszystkich do zwiedzania szkoły, wspólnych spotkań absolwentów z gronem nauczycielskim oraz uczestniczenia w trzech wystawach tematycznych i prezentacjach multimedialnych. Polecamy szczególnej uwadze wystawę fotograficzną pt. „70 lat niezwykłej historii”, która przedstawia wydarzenia z tej samej perspektywy, z tego samego miejsca, kiedyś i obecnie. Dawid Jasiewicz – współtwórca wystawy – zapewnia, że ekspozycja jest wyjątkowa i ukazuje wszystkie ważne dla historii szkoły wydarzenia, dzięki którym dziś nasze gimnazjum dziedziczy tradycję i pielęgnuje prestiż wypracowany przez minione lata.

Następnie, o godzinie 17:00 spod gmachu szkoły wyruszy Jubileuszowy Przemarsz Kostiumowy ulicami Darłowa, który poprowadzi dyrektor Miejskiego Gimnazjum, p. Małgorzata Świątkowska.

Na zakończenie „Jubileuszowego Piątku” Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją zapraszają społeczność uczniowską na „Szalone lata 70-te”, czyli zabawę dla uczniów i nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie tej wyjątkowej rocznicy razem z nami!
 

Komitet Organizacyjny
Wielkiego Jubileuszu
70-lecia najstarszej szkoły
w Królewskim Mieście Darłowie

Materiały prasowe dla przedstawicieli mediów:

Plakaty i grafiki są objęte prawami autorskimi przysługującymi Miejskiemu Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie.

Plakat „Jubileuszowego Piątku” (png)
Plakat „Jubileuszowego Piątku” (pdf)
Logotyp Wielkiego Jubileuszu (png)
Logotyp Wielkiego Jubileuszu (pdf)
Grafika Wielkiego Jubileuszu (png)
Grafika Wielkiego Jubileuszu (pdf)

Niniejsze zdjęcia mogą być wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materiałów, dotyczących Wielkiego Jubileuszu 70-lecia Szkoły.

Budynek szkoły (png)
Pochód pierwszomajowy (png)
Parada Króla Eryka (png)
Rozpoczęcie roku szkolnego (png)
Zakończenie roku szkolnego (png)
Bal absolwentów (png)

Szczegółowych informacji, dotyczących uroczystości jubileuszowych udziela sekretariat szkoły:

tel.: 94 314 2108
e-mail: gimnazjum_darlowo@o2.pl