Już 4 września odbędą się główne uroczystości Wielkiego Jubileuszu: 70-lecia najstarszej szkoły w Królewskim Mieście Darłowie, obecnie Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza. Komitet organizacyjny, przygotowujący „Jubileuszowy Piątek”, zapewnia, że tego dnia nie zabraknie atrakcji.

Zgodnie z tradycją, obchody rozpoczną się dokładnie tak, jak to miało miejsce 70 lat temu. Kierownik Chodzyński w godzinach rannych udał się z dziećmi i rodzicami do kościoła, a następnie uroczyście otworzyli szkołę. Nasze obchody również rozpoczną się mszą św. w Kościele NMP o godzinie 9:00, po czym zaproszeni goście i społeczność szkolna uda się do gmachu szkoły przy ul. Franciszkańskiej 2, gdzie o 10:00 planowane jest rozpoczęcie oficjalnej akademii w sali gimnastycznej. Specjalnie na to wydarzenie niedawno wyremontowana hala sportowa nabierze niezwykłego uroku. W trakcie uroczystości zaprezentujemy program artystyczny pt. „Śladami wspomnień od wczoraj do dziś”. P. Ewa Majdańska, autorka scenariusza, odkrywa rąbek tajemnicy, że będzie to spojrzenie na szkołę z przymrużeniem oka ubarwione okruchami wspomnień.

Po oficjalnej części obchodów zapraszamy wszystkich do zwiedzania szkoły, wspólnych spotkań absolwentów z gronem nauczycielskim oraz uczestniczenia w trzech wystawach tematycznych i prezentacjach multimedialnych. Polecamy szczególnej uwadze wystawę fotograficzną pt. „70 lat niezwykłej historii”, która przedstawia wydarzenia z tej samej perspektywy, z tego samego miejsca, kiedyś i obecnie. Dawid Jasiewicz – współtwórca wystawy – zapewnia, że ekspozycja jest wyjątkowa i ukazuje wszystkie ważne dla historii szkoły wydarzenia, dzięki którym dziś nasze gimnazjum dziedziczy tradycję i pielęgnuje prestiż wypracowany przez minione lata.

Następnie, o godzinie 17:00 spod gmachu szkoły wyruszy Jubileuszowy Przemarsz Kostiumowy ulicami Darłowa, który poprowadzi dyrektor Miejskiego Gimnazjum, p. Małgorzata Świątkowska.

Na zakończenie „Jubileuszowego Piątku” Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją zapraszają społeczność uczniowską na „Szalone lata 70-te”, czyli zabawę dla uczniów i nauczycieli.

Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie tej wyjątkowej rocznicy razem z nami!

Komitet Organizacyjny
Wielkiego Jubileuszu
70-lecia najstarszej szkoły
w Królewskim Mieście Darłowie

Materiały prasowe dla przedstawicieli mediów:

Plakaty i grafiki są objęte prawami autorskimi przysługującymi Miejskiemu Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie.

Plakat „Jubileuszowego Piątku” (png)
Plakat „Jubileuszowego Piątku” (pdf)
Logotyp Wielkiego Jubileuszu (png)
Logotyp Wielkiego Jubileuszu (pdf)
Grafika Wielkiego Jubileuszu (png)
Grafika Wielkiego Jubileuszu (pdf)

Niniejsze zdjęcia mogą być wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materiałów, dotyczących Wielkiego Jubileuszu 70-lecia Szkoły.

Budynek szkoły (png)
Pochód pierwszomajowy (png)
Parada Króla Eryka (png)
Rozpoczęcie roku szkolnego (png)