Już jutro, 4 września 2015 roku, zapraszamy wszystkich przyjaciół naszej Szkoły do wspólnego świętowania Wielkiego Jubileuszu 70-lecia najstarszej placówki oświatowej w Królewskim Mieście Darłowie. Bądźmy razem w tym ważnym dla nas wszystkich dniu! Udowodnijmy, że stwierdzenie: „jestem absolwentem Jedynki”, a teraz: „jestem uczniem/absolwentem Miejskiego Gimnazjum” znaczy coś więcej, niż tylko puste słowa…

Szczegółowy program obchodów:


213
Zgodnie z tradycją, obchody rozpoczną się dokładnie tak, jak to miało miejsce 70 lat temu. Kierownik Chodzyński w godzinach rannych udał się z dziećmi i rodzicami do kościoła, a następnie wspólnie otworzyli szkołę. Nasze obchody również rozpoczną się mszą św. w intencji Szkoły, która rozpocznie się w Kościele NMP o godzinie 9:00.
 
10
Po części sakralnej zapraszamy wszystkich gości do gmachu Miejskiego Gimnazjum przy Franciszkańskiej 2, gdzie o godzinie 10:00 planowana jest inauguracja oficjalnej akademii jubileuszowej. W trakcie ceremonii głos zabierze m.in. burmistrz Darłowa i dyrektor szkoły. Podczas uroczystości zostaną także wręczone podziękowania.
 
1013
Tuż po oficjalnej części głównej ceremonii zostanie przedstawiony spektakl przygotowany przez społeczność szkolną pt. „Śladami wspomnień od wczoraj do dziś”. P. Ewa Majdańska – autorka scenariusza – odkrywa rąbek tajemnicy, że będzie to spojrzenie na szkołę z przymrużeniem oka ubarwione okruchami wspomnień.
 
11
Następnym punktem obchodów Wielkiego Jubileuszu 70-lecia istnienia szkoły są spotkania
po latach byłych uczniów z nauczycielami i pracownikami Szkoły. Zapraszamy na wzruszające
i sentymentalne spotkania z byłymi wychowawcami oraz koleżankami i kolegami z klasy.
W tym czasie w klasach będą prezentowane wystawy tematyczne, których opisy prezentujemy poniżej.
 
→ „1945 – 2015. 70 lat niezwykłej historii” / hol szkolny
To tytuł niezwykłej wystawy fotograficznej przygotowanej przez czteroosobową grupę uczniów
i nauczycieli, którzy przeszukali archiwum szkolne w celu odkrycia niezwykłych „perełek” historycznych i prezentacji ich w niezwykłej ekspozycji, ukazując różne wydarzenia odległe od siebie nierzadko o dziesiątki lat z tej samej perspektywy, z tego samego miejsca.
 
→ „Historia w sukcesie” / s. nr 31
Od wielu miesięcy przygotowywana jest wystawa dotycząca historii Szkoły w latach 1945 -2015. Będzie można tam obejrzeć ekspozycję dyplomów, wyróżnień i certyfikatów oraz pucharów, które zdobyła Szkoła w tym czasie. Dla zwiedzających udostępnione będą także kroniki szkolne bogate
w fotografie.
 
→ Wystawa prac uczniowskich / s. nr 15
Polecamy uwadze wystawę rękodzieł uczniów naszej szkoły. W jednym miejscu zostaną zgromadzone prace ręczne zarówno te sprzed lat, jak i obecne.
 
→ Działalność harcerstwa w szkole / s. nr 31
Z okazji 70-lecia szkoły także harcerze z 13 Darłowskiej Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej ZHP im. Rudego „Szare Szeregi” przygotowują wystawę o działalności 13DH „Szare Szeregi” i 20DH „Gryfoni”. Drużyna przedstawi na niej swoje osiągnięcia z ostatnich 15 lat. Będzie można też zapoznać się głębiej z pracą drużyny czytając kroniki harcerskie i oglądając wiele ciekawych zdjęć.
 
→ „Modelarstwo sposobem na życie” / s. nr 31
Szkolne koło modelarskie udostępni ekspozycję swoich najlepszych modeli nagrodzonych na licznych konkursach i turniejach.
 
→ Literatura historyczna / s. nr 17
Biblioteka szkolna zaprosi przybyłych gości do przejrzenia wszystkich naszych wydań „Dekad”
(10-letnie kroniki szkoły) oraz archiwalnych wydań szkolnej prasy: „Pod rynną” i „Gazetki Edka”.
 
→ 70 lat w obiektywie / s. nr 18
Jako „wisienkę na torcie” pragniemy gorąco polecić prezentację multimedialną stworzoną w oparciu o archiwalne i obecne fotografie, których treść ściśle związana jest z codziennym funkcjonowaniem szkoły.
 
17
Przedostatnim punktem obchodów „Jubileuszowego Piątku” będzie niecodzienny happening. Kostiumowa parada wyruszy punktualnie o godzinie 17:00 spod darłowskiego ratusza, udając się pod rzeźbę uliczną Stanisława Dulewicza wręczymy nietypowy prezent naszemu patronowi.
Następnie parada przemaszeruje ul. Powstańców Warszawskich, al. Wojska Polskiego, ul. M. Skłodowskiej-Curie, przez Plac Zamkowy i dalej ul. Zamkową, Podzamcze, aby zakończyć pod budynkiem Miejskiego Gimnazjum przy ul. Franciszkańskiej 2.
Liczymy na Wasze pomysłowe kreacje stylizowane na lata 70. XX wieku!
 
18
Po przemarszu, którego dystans wynosi 1,3 km, Samorząd Uczniowski wraz z Dyrekcją zapraszają społeczność uczniowską na „Szalone lata 70-te”, czyli zabawę dla uczniów i nauczycieli w rytm największych przebojów tamtej epoki. Na naszej imprezie usłyszeć będzie można ABBĘ, The Beatles i inne ikony muzyki pop.
 
Zapraszamy na „Jubileuszowy Piątek”!
4 września / Piątek / Miejskie Gimnazjum im. S. Dulewicza / ul. Franciszkańska 2 / 9:00 – 18:00
Nie może Cię tam zabraknąć!

Komitet Organizacyjny
Wielkiego Jubileuszu
70-lecia najstarszej szkoły
w Królewskim Mieście Darłowie