Od października w Miejskim Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie trwała zbiórka karmy dla zwierząt. Organizatorzy zbiórki – wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Esperanza” na czele z p. Agnieszką Domżalską i p. Anną Kwiatkowską są bardzo zadowoleni z ilości regularnie dostarczanej przez nas karmy.

16 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z p. Justyną Kowalską pojechali do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Koszalinie „Leśny Zakątek”, w celu dostarczenia pożywienia dla potrzebujących zwierząt. Dyrekcja, jak i pracownicy schroniska byli zachwyceni faktem, że są jeszcze ludzie dobrego serca, którzy zważają na potrzeby bezbronnych zwierząt. Byliśmy bardzo wzruszeni niektórymi historiami, które poznaliśmy nt. czworonożnych przyjaciół. W podziękowaniu za zorganizowanie zbiórki nasza szkoła otrzymała dyplom, a szkolna delegacja złożyła wpis do kroniki schroniska. Ponadto zapewniliśmy kierownika schroniska, że idea zbiórki karmy w darłowskim gimnazjum będzie ponownie realizowana w niedalekiej przyszłości.

Dawid Jasiewicz