Darłowskie Koło Modelarskie działające przy Miejskim Gimnazjum w Darłowie powróciło z Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego, który 16 i 17 maja odbywał się w Koszalinie. Nagrody specjalne i wyróżnienia w tej największej na Pomorzu Środkowym imprezie otrzymali także uczniowie gimnazjum- Krzysztof Woszczyk i Wojciech Wiernicki, a także seniorzy
i instruktorzy koła- Piotr Kuriata, Artur Hamerling, Stanisław Świątkowski i Piotr Drozdowski. Wkrótce w naszej szkole odbędzie się wystawa nagrodzonych modeli i plebiscyt na najlepszy model wykonany przez ucznia gimnazjum.
Z przyjemnością podaję pełną listę wyróżnień i nagród specjalnych członków Darłowskiego Koła Modelarskiego przy Miejskim Gimnazjum w Darłowie zdobytych w IV Bałtyckim Festiwalu Modelarskim w Koszalinie, maj 2015 r.

Klasy festiwalowe (przyznawano wyróżnienia)
– Klasa Sbt (samoloty tłokowe w skali 1/48-1/50) KRZYSZTOF WOSZCZYK za model samolotu Fokker DIII (junior)
– Klasa Pga (pojazdy gąsienicowe w skali 1/35) WOJCIECH WIERNICKI za model czołgu T – 62 (junior)
– Klasa FS – SF i Fantazy, figurki i popiersia KURIATA PIOTR za model „Ten, który pilnuje drzwi” (senior)
– Klasa PF – SF i Fantazy, pojazdy KURIATA PIOTR za model „Sentinel” (senior)
– Klasa Opa – okręty w skali 1/200 i większej PIOTR DROZDOWSKI za model U-2440 (senior)
– Klasa Opb – okręty w skali 1/201 – 1/400 PIOTR DROZDOWSKI za model japońskiego pancernika Musaschi (senior), ARTUR HAMERLING za model włoskiego krążownika ciężkiego Zara (senior)
– Klasa Opc – okręty wojenne w skalach mniejszych niż 1/400 ARTUR HAMERLING za model brytyjskiego krążownika ciężkiego Exeter

Nagrody specjalne ufundowane przez wydawnictwo historyczne Napoleon otrzymali:
PIOTR DROZDOWSKI za model japońskiego pancernika Musachi i ARTUR HAMERLING za model brytyjskiego krążownika liniowego Repulse
Nagrodę specjalną ufundowaną przez firmę geologiczną otrzymał KRZYSZTOF WOSZCZYK za model Fokkre DIII
Miło mi także poinformować, że wyróżnienia otrzymali również mali modelarze, którzy już wkrótce staną się członkami Darłowskiego Koła Modelarskiego: Zuzanna Kuriata oraz Agata Kuriata – uczennice Szkoły Podstawowej w Darłowie
Zaprzyjaźniony z darłowskim kołem modelarz Paweł Siemieński, który przeprowadził w tym miesiącu w Miejskim Gimnazjum w Darłowie warsztaty modelarskie, za pracę „Hel 1939” zdobył prestiżową nagrodę ufundowaną przez Muzeum Obrony Wybrzeża na Helu.
Wkrótce prezentacja nagrodzonych modeli.
A. Hamerling
DSC_0178
DSC_0238DSC_0240DSC_0229DSC_0228DSC_0236