W nocy z dnia 1 na 2 grudnia odbyła się druga NOC FIZYKÓW w Miejskim Gimnazjum w Darłowie. Tym razem grupa FIZYKOMANIAKÓW była złożona z chętnych uczniów z klasy 3B i 3D. Uczniowie poprzez dobrą zabawę powtórzyli i utrwalili cały materiał z fizyki z trzech lat nauki w gimnazjum. Wykonali kilkanaście doświadczeń m.in.:
1. Odrzutowy samochodzik.
2. Jak zrobić magnes?
3. Jak wykonać elektromagnes?
4. Rozpraszanie światłą w roztworze koloidalnym.
5. Szaszłyk z balonika.
6. Doświadczenia z kulą plazmową.
Jednak największym hitem okazało się doświadczenie pt. rakieta z butelki.
Uczniowie powtarzali i utrwalali wiadomości także poprzez interaktywne gry, np. aplikacje Kahoot! i Learnig Apps. Królową Nocy Fizyków w grupie Fizykomaniaków została Wiktoria Musiał. Wyróżnienia otrzymali Olga Czajkowska (autorka najlepszego doświadczenia) i Julian Grodz (wiedza i przygotowanie doświadczenia). Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Joanna Maria Lebiecka- nauczycielka fizyki i Małgorzata Tousty- nauczycielka geografii