12 i 13 kwietnia w Miejskim Gimnazjum odbywał się Festiwal Zdrowia zorganizowany przez koło biologiczne w ramach projektu „Żyj smacznie i zdrowo”.

Pierwszy dzień uczniowie klas I i II rozpoczęli od konkursu kulinarnego – pierwszoklasiści przygotowali sałatki z tuńczykiem, natomiast drugoklasiści przyrządzili przepyszne kanapki, będące wzorem drugiego śniadania. Konkurencje oceniało jury w składzie: p. Małgorzata Świątkowska, p. Teresa Borowska, Dominik Gajos.
W czasie, gdy młodzi kucharze wykonywali swoje popisowe potrawy, pani wicedyrektor Borowska dokonała oceny piramid prawidłowego żywienia. Pani Dyrektor podkreśliła wagę sportu w prowadzeniu zdrowego trybu życia.

Następnie przyszedł czas na koło zagadek związanych z prawidłowym odżywianiem. Nasi uczniowie rewelacyjnie poradzili sobie z pytaniami, co jest zasługą m.in. materiałów edukacyjnych nadesłanych przez firmę Winiary – organizatora kampanii prozdrowotnej „Żyj smacznie i zdrowo”.

Po łamigłówkach nadeszła kolej na miłośników poezji, gdyż następną konkurencją była prezentacja własnych fraszek, wierszyków, rymów czy przysłów związanych ze zdrowym jedzeniem. Uczniowie Miejskiego Gimnazjum popisali się tu ogromną kreatywnością.
Uczestnicy festiwalu, oprócz zdolności oratorskich i kulinarnych, musieli wykazać się znajomością smaków – pierwszy dzień zakończono konkurencją „What’s In my mouth chalange”, czyli konkursem smaków. Ten punkt festiwalu cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bowiem była to zdecydowanie najśmieszniejsza konkurencja!

Drugi festiwalowy dzień cieszył się ogromnym zainteresowaniem – nasze wydarzenie zaszczycili swoją obecnością liczni goście, m.in. kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych UM, p. Zbigniew Mielczarski czy gość specjalny – Robert Hornicki, szef kuchni restauracji czterogwiazdowego hotelu Lidia SPA & Welness.

Uczniowie koła biologicznego: N. Wieczorek, H. Pawlickiej, A. Szarzały, N. Kulińskiej, J. Warzuchowskiego, dokonali podsumowania półrocznego projektu, który realizowali pod opieką pań: J. Tousty, A. Słomy, M. Brzozowskiej, A. Kwiatkowskiej. Pierwszo- i drugoklasiści przygotowali urzekające ekspozycje z warzyw i owoców, zaprezentowali swoje kreacje w ramach konkursu ekologicznego i prozdrowotnego ubioru oraz wykonali „Pudełka witamin”.

Festiwal Zdrowia nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie licznych sponsorów, którym bardzo dziękujemy. Są to:
1.       Hotel Lidia SPA & Welness;
2.       Gospoda Obora w Bobolinie;
3.       Gościniec Zamkowy w Darłowie;
4.       Karczma Rzymska w Darłowie;
5.       Restauracja Bon Apettite z Darłowa;
6.       Sieciarnia Balic Net.