Przez trzy dni, 18 – 19 – 20 kwietnia, trzecioklasiści Miejskiego Gimnazjum zdawali egzaminy gimnazjalne. Każdego dnia mierzyli się z zadaniami z innych przedmiotów. W poniedziałek zdawali testy z przedmiotów humanistycznych – historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego; we wtorek z nauk przyrodniczych oraz matematyki, a ostatniego dnia z języków obcych – angielskiego lub niemieckiego.

Egzaminy były niezwykłym wyzwaniem, łączyły się z emocjami i stresem. Uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami, które zdobywali w ciągu trzyletniej nauki w gimnazjum.

Mamy nadzieję, że nasi gimnazjaliści osiągną wysokie i przede wszystkim satysfakcjonujące ich wyniki, które pozwolą dostać się do wymarzonych szkół średnich. Bez względu jednak na wyniki egzaminu, naszym uczniom należą się podziękowania za wytrwałość, cierpliwość, zdyscyplinowanie, punktualność i piękne galowe stroje.