10 listopada uczniowie klas pierwszych Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza zostali uroczyście przyjęci w poczet społeczności szkolnej. Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasiści stanęli do potyczek sprawdzających ich umiejętności i ukazujących nieodkryte jeszcze talenty. Każda klasa miała przebranie i akcesoria w wylosowanym wcześniej kolorze. Klasa pani Marzeny Kolanek – 1a w żółtym kolorze prezentowała zespół „Pszczółek”. Czerwony to kolor szarf klasy pani Aliny Grykień – Polańskiej – 1b. Zielona czterolistna koniczynka miała przynieść szczęście klasie pani Małgorzaty Brzozowskiej -1c, zaś niebieskie kokardy pięknie prezentowały się w klasie pani Violetty Czajkowskiej – 1d. Jury w składzie: dyrektor, p. Małgorzata Świątkowska, vice dyrektor, p. Ewa Jaźwińska, p. Wiesława Wasiuk i p. Anna Kwiatkowska oceniało różnorodne zmagania gimnazjalistów. Organizatorzy Dnia Gimnazjalisty, czyli p. Małgorzata Tousty i klasa 3c, przygotowali aż 11 konkurencji. Były to: przygotowanie logo i prezentacji klasy, konkurencje: „Znam swoją klasę”, „Znam swojego wychowawcę”, „Znam szkołę”, „Mam talent”, „Taniec z gwiazdami”, „Uśmiech gospodarza”, „Próba mądrości”, konkurs ładnego czytania oraz wiedzy o patronie szkoły. Klasy dopingowały swoich przedstawicieli i wszyscy dobrze się bawili. Po wyrównanej walce najwięcej punktów zgromadziła klasa 1c. Nagrodą był symboliczny „Magiczny Bon”, dzięki któremu klasa przez tydzień uniknie pytania. Pani dyrektor pogratulowała klasom i wychowawcom zapału oraz podziękowała organizatorom za przygotowanie imprezy.
img_0645

img_0647

img_0662

img_0669

img_0675

img_0682

img_0687

img_0705

img_0777

img_0800

img_0844

img_0850

img_0861