13 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia uczniowie wyrażali swoją wdzięczność nauczycielom za ich pracę i codzienny trud, obdarowując ich kwiatami. Odbył się też krótki apel, który przygotowały panie Natalia Kotas i Justyna Majchrzak. Wspólnie wystąpili uczniowie SP nr 3 oraz Miejskiego Gimnazjum. W programie artystycznym przedstawiono scenkę pt.: „Lekcja wytrzymałości”. Gimnazjaliści ukazali satyrę opowiadającą o prozie życia nauczyciela – „Pan belfer był chory”. Życzenia składali przewodniczący Samorządu Uczniowskiego SP nr 3 i MG. Dyrektor MG, pani Małgorzata Świątkowska, obdarowała wszystkich łakociami i podkreśliła, że to święto nie tylko nauczycieli, ale i pracowników administracji, obsługi oraz uczniów. To właśnie oni są w systemie oświaty najważniejsi.
Justyna Majchrzak