13 października 2016 roku, w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej, Burmistrz Miasta – p. Arkadiusz Klimowicz podziękował na okolicznościowym spotkaniu w ośrodku wczasowym „Korsarz” nauczycielom z Darłowa za całoroczną pracę na rzecz uczniów oraz wręczył nagrody wyróżnionym pedagogom.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Miasta podziękował za codzienny trud nauczania i wychowania. Wskazał na wielki i wszechstronny wkład pracy nauczycieli.

Nagrody Burmistrza Miasta Darłowo z Miejskiego Gimnazjum otrzymały:

• mgr Małgorzata Świątkowska
   – dyrektor Miejskiego Gimnazjum, nauczyciel historii;
• mgr inż. Teresa Borowska
   – nauczyciel biologii;
• mgr Angelika Kuriata
   – nauczyciel języka polskiego;
• mgr Justyna Kowalska
   – nauczyciel języka angielskiego;
• mgr Justyna Majchrzak
   – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie;
• mgr Elwira Romaniuk
   – nauczyciel wychowania fizycznego.

Uroczystość uświetnił występ uczniów naszej szkoły, którzy pod opieką nauczycieli: p. Krystyny Leśniewskiej i p. Artura Hamerlinga przygotowali recital muzyczno-instrumentalny.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za – idąc słowami Arystotelesa – najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jakim jest wykształcenie, oraz gratulujemy wyróżnionym pedagogom!