1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, Samorząd Uczniowski pod opieką pani Justyny Majchrzak, przy współpracy z Dyrekcją Szkoły – p. Małgorzatą Świątkowską, zorganizował turniej marynistyczny, w którym zmierzyli się uczniowie z nauczycielami.

Tego dnia w murach Miejskiego Gimnazjum wszyscy czuli bryzę nadmorskiego powietrza za sprawą pomysłowych kreacji uczniów i nauczycieli – nietrudno było spotkać na szkolnych korytarzach marynarza czy pirata. Dyrekcja przygotowała dla wszystkich dzieci (tych małych i dużych) smaczne lody śmietankowe – dziękujemy panu Waldemarowi Gołkowskiemu z firmy „Iglotex” za pomoc w organizacji chłodnego poczęstunku.

O godzinie 12:00 rozpoczęła się na sali gimnastycznej „Piracka Biesiada”, czyli turniej marynistyczny. W szranki stanęły dwie wrogie (tylko tego dnia) drużyny:
Nauczycieli, w skład której weszły Panie: Angelika Kuriata, Natalia Surgiel, Ewa Majdańska,     Krystyna Leśniewska, Agata Błaszczak, Wiesława Wasiuk, Joanna Tousty, Małgorzata Szczęsna.
Uczniów, którą stanowili: Damian Banach, Aleksander Biernat, Magdalena Zawadka, Agata     Wojniak, Marcel Harasimiuk, Patrycja Szymczak, Krzysztof Piłat, Patrycja Florek.

Zanim jednak rozpoczęto rozgrywki, głos zabrał Przewodniczący SU – Dawid Jasiewicz. Podziękował on w imieniu społeczności uczniowskiej paniom Dyrektor – Teresie Borowskiej i Małgorzacie Świątkowskiej – za świetną współpracę w roku szkolnym 2015/2016, wręczając okolicznościowe podziękowania, których sygnatariuszami byli członkowie samorządów trzynastu klas. Prezydium SU, żegnając się powoli z murami szkoły, podziękowało swojemu opiekunowi – pani Justynie Majchrzak za wielomiesięczny trud pracy, kreatywność, innowacyjność i inspirację.

Po zawieszeniu flagi na maszt rozpoczęto prawdziwą morską bitwę. Pierwszą konkurencją była seria pytań o tematyce morskiej. Gospodynie turnieju – Agata Majkut i Edyta Kołosowska – pytały szanownych pedagogów m.in. o głębokość największej bałtyckiej głębi czy położenie stolicy Szwecji – Sztokholmu. Uczniom natomiast przypadły zagadnienia z zakresu miejsca występowania populacji mew w Darłowie czy zabytków Królewskiego Miasta.

Drugim, niełatwym zadaniem, była prezentacja szanty. Tę konkurencję rozpoczęli uczniowie, którzy zaprezentowali kultowy utwór pt. „Gdzie ta keja”. W rewanżu nauczyciele zaśpiewali w rewelacyjnej interpretacji szantę pt. „Przechyły”. Najzabawniejszą jednak potyczką pomiędzy nauczycielami a uczniami były kalambury. Publiczność urzekła oryginalna prezentacja hasła „latarnia morska” przez panią profesor Ewę Majdańską – ten pokaz doczekał się gromkich oklasków. Kajtkowie morscy, czyli uczniowie, nie byli dłużni – w mgnieniu oka odpowiedzieli plastyczną prezentacją hasła „pływanie żabką”.

Drużyny szły łeb w łeb – żagiel w żagiel. Trybunał morski, składający się z Pań Admirał: Małgorzaty Świątkowskiej, Teresy Borowskiej i Justyny Majchrzak, jednogłośnie orzekł, że zwycięzcami pierwszej edycji dnia marynistycznego została załoga uczniów, którzy w nagrodę otrzymali Puchar Dwóch Rzek – Wieprzy i Grabowej. Natomiast Nauczyciele wykazali się pięknym gestem, przekazując drugą nagrodę – worek skarbów, a w niej kilogramy przeróżnych cukierków – „za burtę”, tzn. w tłum spragnionych słodyczy dzieci, które tego dnia obchodziły swoje święto.

Po części konkursowej, Pani Świątkowska przekazała gospodarzom klas pyszne prezenty – paczki paluszków, ufundowane przez firmę „Capela Caffe”, a nauczyciele wychowania fizycznego podsumowali szkolne zawody lekkoatletyczne.

Dzień przebiegł w sympatycznej atmosferze – nauczyciele składali swoim podopiecznym życzenia, a Dyrekcja zdecydowała, że 1 czerwca „wszystkie numerki były szczęśliwe”. Dziękujemy osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie za perfekcyjną organizację uroczystości.

Ahoj! Do zobaczenia za rok!