Dodatkowe lekcje wychowania fizycznego są kolejnym dowodem elastyczności mojej szkoły i dopasowywania jej oferty pod oczekiwania uczniów i ich rodziców – powiedziała Dyrektor Małgorzata Świątkowska podczas spotkania roboczego ws. poszerzenia oferty edukacyjnej Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Podczas środowego spotkania w gabinecie Pani Dyrektor Świątkowskiej, w którym udział wziął Kierownik Referatu ds. Oświaty UM – p. Zbigniew Mielczarski oraz p. Jerzy Roszak – nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 3 i trener tamtejszych siatkarzy, ustalano szczegóły koncepcji zwiększenia ilości zajęć wychowania fizycznego w roku szkolnym 2016/2017 dla uczniów SP3, którzy chcieliby nadal rozwijać swój sportowy talent.

Od pewnego czasu dochodziły do nas niepokojące informacje mówiące o tym, że spora część uczniów obecnych klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 chciałaby kontynuować swoją naukę w tych gimnazjach spoza Darłowa, w których jest zwiększona ilość godzin wychowania fizycznego – mówi Dyrektor Świątkowska, uzasadniając potrzebę rozszerzenia ilości godzin zajęć sportowych z piłki siatkowej.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli zgodni, że zdecydowanie korzystniejsze dla młodych darłowiaków będzie edukowanie się w rodzimym mieście, niż uczęszczanie do oddalonego gimnazjum – jako wady tego rozwiązania pani Małgorzata Świątkowska wskazała m.in. konieczność wczesnych pór wstawania i dojazdów (niezależnie od pory roku). To de facto ograniczy możliwości samorozwoju młodych sportowców.

Uznałam, że zwiększenie ilości godzin zajęć sportowych poprzez zajęcia, które u chłopców będzie prowadził ich dotychczasowy trener – p. Jerzy Roszak, a u dziewcząt nauczycielka wychowania fizycznego z Miejskiego Gimnazjum z wielkim dorobkiem trenerskim siatkarek – p. Agata Woźniak – doprowadzi do uatrakcyjnienia oferty mojej szkoły dla uczniów SP3 – twierdzi Pani Dyrektor. Pomysł zaakceptował p. Arkadiusz Klimowicz, Burmistrz Miasta – zaznacza.

Siatkarze z Miejskiego Gimnazjum rokrocznie osiągają wysokie lokaty na Gimnazjadzie. Jest to możliwe dzięki m.in. podejmowaniu cyklu rozwoju umiejętności sportowych zapoczątkowanego w szkole podstawowej, a kontynuowanego w gimnazjum przez nauczycieli wychowania fizycznego. (MG, inf. własna)