Piątkowego wieczoru, 4 marca 2016 roku, odbyła się w Kościele Najświętszej Maryi Panny uroczysta Droga Krzyżowa, której oprawę muzyczno-słowną przygotowała młodzież z Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza pod opieką s. Chrystiany Majkowskiej.

Podczas procesji, którą poprowadził o. Piotr Okrój, zespół „Gloria Dei” – działający przy naszym gimnazjum – zaaranżował we własnej interpretacji pieśni religijne ku czci Jezusa Chrystusa, natomiast lektorzy odczytywali komentarz do każdej z czternastu stacji.

Na liturgię licznie przybyli mieszkańcy miasta, nauczyciele i uczniowie – młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Cała uroczystość nabrała wyjątkowego splendoru, dzięki oprawie naszych uczniów. Obecni tamtego wieczoru w świątyni na długo nie zapomną tego dnia.