W 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada 2015 roku, delegacja Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza wzięła udział w Mszy Świętej za Ojczyznę i Polaków, którą w Kościele Najświętszej Maryi Panny w Darłowie odprawił o. Piotr Okrój.

W nabożeństwie upamiętniającym poległych w walce o wolną i niepodległą Rzeczpospolitą uczestniczyli przedstawiciele władz szkolnych i uczniowskich reprezentujący nasze gimnazjum. Udział w eucharystii wziął także poczet sztandarowy Miejskiego Gimnazjum.

W dalszej części uroczystości wszyscy obecni na mszy przemaszerowali na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie o godz. 12:00 rozpoczęła się Manifestacja Patriotyczna. Kwiaty pod Pomnikiem Tysiąclecia Państwa Polskiego złożyła w imieniu naszej szkoły Dyrektor Miejskiego Gimnazjum – p. Teresa Borowska. Obchody Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego zakończyła salwa honorowa żołnierzy Garnizonu Darłowo.