W słoneczne popołudnie, 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości, na Wyspie Łososiowej, odbyły się doroczne Darłowskie Biegi Niepodległości. Zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły był to idealny sposób na uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Liczna reprezentacja Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie stanęła w szranki z rówieśnikami z innych darłowskich szkół, zajmując najwyższe lokaty.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:
Kategoria I i II klasy gimnazjum:
– Dziewczęta (wszystkie z MG):
1. Patrycja Seremak,
2. Wanesa Kącka,
3. Katarzyna Ożóg.
– Chłopcy:
1. Dawid Jasiewicz (MG),
2. Piotr Lichucha (ZSS),
3. Damian Banach (MG).

Kategoria III klasy gimnazjum:
– Dziewczęta:
1. Aleksandra Worobiej (MG).
– Chłopcy (wszyscy z MG):
1. Sebastian Seweryn,
2. Mikołaj Kurdziel,
3. Hubert Lasecki.

Zdobywcy trzech najwyższych stopni podium zostali udekorowani medalami i pamiątkowymi dyplomami. Ponadto wszyscy uczestnicy biegów otrzymali atrakcyjne koszulki.
Zwieńczeniem imprezy był 10 km bieg ulicami Darłowa, w którym udział wzięła m.in. nauczycielka wychowania fizycznego w naszej szkoły – p. Małgorzata Szczęsna, która ukończyła bieg
z rewelacyjnym czasem 59 minut i 25 sekund.
Mam nadzieję, że idea świętowania tej ważnej daty „na sportowo” będzie praktykowana w przyszłości.

Dawid Jasiewicz

IMG_5638IMG_5640