W dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2015 roku, odbyły się doroczne Darłowskie Biegi Niepodległości. Impreza sportowa, organizowana na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości, cieszyła się i tym razem ogromnym zainteresowaniem społeczności szkolnej Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza, czego dowodem był liczny udział naszych nauczycieli, pracowników i uczniów.

Reprezentanci naszego gimnazjum uzyskali najwyższe lokaty we wszystkich kategoriach!

Klasyfikacja przedstawia się następująco:
– Dziewczęta:
1. miejsce – Magdalena Budzar z MG,
2. miejsce – (reprezentantka innej szkoły),
3. miejsce – (reprezentantka innej szkoły).

– Chłopcy: (wszyscy z MG)
1. miejsce – Tomasz Paluszkiewicz,
2. miejsce – Damian Banach,
3. miejsce – Szymon Majkut.

Wszyscy zdobywcy podium otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Oprócz okazji do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej był to fenomenalny sposób celebrowania Święta Niepodległości, będącym symbolem patriotyzmu i wolności.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego, którzy opiekowali się uczniami reprezentującymi nasze gimnazjum.

Dawid Jasiewicz