12 marca w darłowskim kinie „Bajka” po raz pierwszy szerokiej publiczności uczniowie Miejskiego Gimnazjum im. St. Dulewicza przygotowani przez Krystynę Leśniewską i Ewę Majdańską zaprezentowali spektakl teatralny pt.: „Czerwony Kapturek szuka księcia” Przed spektaklem z okazji minionego Międzynarodowego Dnia Kobiet odegrano scenki kabaretowe, z których kobiety, te duże i małe, mogły dowiedzieć się, jak są postrzegane w oczach przeciętnego mężczyzny np. jako Julię, bo domagają się naprawy zepsutej barierki na balkonie, jako Ewy, gdy zarzucają partnerowi posiadanie węża w kieszeni itp.

„Czerwony Kapturek szuka księcia” to zabawna, współczesna podróż przez znane motywy baśniowe. Podróż, która kończy się morałem: „Uważaj bracie, jak umawiasz się na czacie”. W tym dniu obok teatralnej widowni zasiedli zaprzyjaźnieni członkowie Darłowskiego Klubu Pioniera i rodzice, którzy przybyli do kina prosto z comiesięcznych spotkaniach z wychowawcami. Imprezę zorganizowano przy współpracy z Darłowskim Ośrodkiem Kultury.