Już od 12 lat w całym kraju obchodzony jest 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który został ustanowiony przez Sejm RP. Z tej okazji w całej Polsce odbywają się różnorakie manifestacje i happeningi patriotyczne.

Również w Darłowie, jak co roku, ulicami miasta przebiegł Bieg Flagi. W tym roku 3 km trasę marszobiegu, która przebiegała przez ulice: Powstańców Warszawskich, Ojca D. Tynieckiego, M. Skłodowskiej-Curie, S. Żeromskiego, Bogusława X, S. Wyspiańskiego, Wojska Polskiego, M. Skłodowskiej-Curie, F. Chopina, H. Wieniawskiego, pokonała cała społeczność szkolna Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza.

Bieg odbył się w miłej i niemalże rodzinnej atmosferze. Celebrowanie świąt narodowych metodą „nowoczesnego patriotyzmu” w Darłowie sprawdza się fenomenalnie. Również nasi uczniowie i nauczyciele pokochali tę formę świętowania ważnych dla naszego narodu wydarzeń.