17 czerwca 2016 roku rodzice, uczniowie i wychowawcy klas III zorganizowali uroczysty Bal Gimnazjalny, będący częścią obchodów pożegnania trzecioklasistów z murami szkoły.

Dokładnie o godzinie 19:02 w sali gimnastycznej, gdzie odbył się bal, rozbrzmiał dźwięk poloneza w aranżacji Wojciecha Kilara. Na czele korowodu tradycyjnie stanęła Pani Dyrektor Małgorzata Świątkowska, którą poprowadził w tańcu uczeń Dawid Jasiewicz. Za pierwszą parą podążało ponad 30 par, które stanowili tegoroczni absolwenci.

W drugiej części balu, DJ Forest – który dbał o oprawę muzyczną – zorganizował dla trzecioklasistów grę w „Gorące krzesło”. Był to, poza sprawdzeniem refleksu, test na uprzejmość ze strony panów, którzy z łatwością ustępowali miejsca dziewczętom.

Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs „Światowe tańce gwiazd”, do której przystąpiły trzy „gwiazdorskie” pary: Aleksandra Kruszyńska i Adrian Fornal, Marika Karpała i Kinga Lis oraz „rządzący duet” z samorządu uczniowskiego – Agata Majkut i Dawid Jasiewicz. Sześcioosobowe jury, które składało się z dyrekcji, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów, oceniało trzy występy konkursowe: tango, jive’a i fokstrot do utworu Eda Sheerana pt. „Thinking Out Loud”. Komisja uznała, zgodnie z oczekiwaniem publiczności, że to Agata i Dawid najlepiej zinterpretowali (i sparodiowali) tanecznie wskazane utwory i wygrali tę konkurencję.

Następnie Pani Dyrektor Świątkowska ogłosiła „Królową i Króla Balu”. Głosowanie wyłoniło królową – Agatę Majkut i króla – Adriana Fornala. Do „Dworu Królewskiego” weszli również: Ola Kruszyńska i Damian Banach. Cały dwór, już po koronacji, zatańczył uroczysty taniec.

Później swojego walca wiedeńskiego do kultowego utworu z filmu „Noce i dnie” zatańczyły wychowawczynie: p. Beata Kolanek, p. Alina Grykień-Polańska, p. Anna Kwiatkowska, p. Marzena Kolanek, wraz z gospodarzami klas. Występy wszystkich duetów były zjawiskowe. Pomimo różnych choreografii, każda para z pewnością odnalazłaby się w Wiedniu podczas słynnego koncertu noworocznego.

Zabawa trwała niemal do północy. Wyjątkowa atmosfera i fenomenalna integracja międzyklasowa sprawdziła, że ten niezapomniany bal pozostanie na długo w pamięciach absolwentów Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza, którzy ukończą szkołę 24 czerwca 2016 roku. Dziękujemy szanownemu Gronu Pedagogicznemu oraz Rodzicom za przybycie!