W tym roku szkolnym Miejskie Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza po raz pierwszy przyłączyło się do akcji „Książka dla szpitala” objętej patronatem fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Biblioteka szkolna wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Agnieszki Osieckiej przez październik i listopad zorganizowały zbiórkę kolorowych książek dla dzieci przebywających na oddziale dziecięcym Szpitala Klinicznego w Szczecinie. Nasi gimnazjaliści stanęli na wysokości zadania. Do kosza przygotowanego specjalnie na ten cel uczniowie przynosili książeczki do czytania przez starsze dzieci i do oglądania dla najmłodszych. W sumie zapełniono duży karton, który w związku z Mikołajkami pani dyrektor Biblioteki Miejskiej zawiozła małym pacjentom hospitalizowanym na oddziale endokrynologii. Mamy nadzieję, że sprawiliśmy im ogromną radość a nasi gimnazjaliści jeszcze mocniej utwierdzili się w przekonaniu, że warto pomagać. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji „Książka dla szpitala” zorganizowanej w naszym gimnazjum.