W imieniny św. Mikołaja – 6 grudnia – na Pl. Tadeusza Kościuszki w Darłowie odbyła się 7. Laponia Św. Mikołaja. Przedświąteczne jarmarki są corocznym świętem lokalnych wolontariuszy z Darłowskiego Centrum Wolontariatu, którzy w liczbie ponad pół tysiąca organizują wraz z władzami miasta tę imprezę.

Od samego początku w inicjatywę aktywnie włączają się uczniowie naszego gimnazjum – wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Esperanza”, którzy pod opieką p. Agaty Błaszczak i p. Anny Kwiatkowskiej oferowali za symboliczną złotówkę domowe pierniki i inne pyszne wypieki. Warto zaznaczyć, że przygotowanie stoiska było poprzedzone blisko miesięcznymi przygotowaniami SKW.

Oprócz wolontariuszy z „Esperanzy” swoją „Loterię Latających Reniferów” przygotowali uczniowie Miejskiego Gimnazjum wraz z opiekunami: p. Ewą Jaźwińska i p. Elwirą Romaniuk. Należy przyznać, że atrakcja ta cieszyła się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród przybyłych gości – mieszkańców, turystów i przyjaciół Darłowa.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – wietrznej pogody – frekwencja uczestników imprezy dopisała. Podczas tegorocznej edycji Darłowskiej Laponii uzbierano rekordową sumę 11 073,28 zł. Fundusze te wspomogą działalność Darłowskiego Centrum Wolontariatu.