Z radością informujemy, że uczniowie Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie pod kierunkiem p. Joanny Tousty wygrali główną nagrodę w VI Edycji Ogólnopolskiego Programu „Żyj smacznie i zdrowo!” pod patronatem firmy Winiary. 25 maja w szkole będziemy gościć Blowa, znanego YouTubera, który poprowadzi dla uczniów warsztaty kulinarne.

Celem konkursu jest m.in. upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy o morzu i gospodarce morskiej, uwrażliwienie na aktualne problemy ochrony środowiska morskiego czy rozwijanie pasji i zainteresowań proekologicznych. Termin konkursu jest nieprzypadkowy, gdyż olimpiada jest częścią darłowskich obchodów Święta Morza.

Zwycięski projekt był realizowany od początku roku szkolnego. Uczniowie uczyli się, jak prawidłowo komponować posiłki, wydzielać zbilansowane porcje i racjonalnie wykorzystywać zdrowe produkty. W przedświątecznym okresie uczniowie przygotowali także pokaz bożonarodzeniowych stołów, na których wśród wspaniałej dekoracji znajdowały się zdrowe, dietetyczne potrawy.

W ramach projektu uczniowie przygotowali także dwudniowy Festiwal Zdrowia, w którym maszerując przez ulice miasta, zachęcali mieszkańców do zdrowego stylu życia. Kolorowa parada częstowała przechodniów owocami i skandowała prozdrowotne hasła. W tym czasie także w szkole odbywały się konkursy wiedzy kulinarnej, budowano piramidę pokarmową oraz układano kolorowe kompozycje z owoców i warzyw. Grupa uczniów także nagrała film, na którym pokazują, w jak radosny i aktywny sposób można spędzić przerwę.

Także dzięki licznym sponsorom (p. M. i J. Szymańscy, p. R. Herbeć, p. D. Kos, p. E. i M. Bullerowie, p. M. i K. Stanuch, A. i W. Mękarscy) mogliśmy przygotować kolorowe kanapki dla wszystkich uczestników projektu.

Z niecierpliwością czekamy środowe niespodzianki i konkursy. (MG, inf. własna, aut. MB, JT, DJ)

Informacja dot. zaproszeń i akredytacji

Wszelkich informacji dot. autoryzacji zaproszeń i akredytacji prasowych udziela sekretariat szkoły – tel. 94 314 2108 lub mailowo – gimnazjum_darlowo@o2.pl.